API 5L ЦЕВКИ серија производи - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

API 5L ЦЕВКИ серија производи

Краток опис:

Out Dimesions 27mm-325mm Thickness: 5mm-30mm Standard: API 5L,API 5CT,DIN 1629/2448,DIN17175,ASTM A53,ASTM A106B,ASTM A179, ASTM A210,ASTM A335,ASTM A519,GB 5310-1995,GB 3087-1999 and so on Surface Treatment painting or according to customers’ requirements Length 5.8M-12M Technique Hot rolled End protection Plain or bevelled with plastic caps on both ends Application Oil and gas pipe, fluid pipes, structural pipes Certificate API 5L Advantage Low price with qualifie...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Од димензии на 27mm-325mm
  дебелина: 5mm-30мм
  Стандард: API 5L,API 5CT,DIN 1629/2448,DIN17175,ASTM A53,ASTM A106B,ASTM A179,

  ASTM A210, ASTM A335, ASTM A519, МК 5310-1995, 3087-1999 GB и така натаму

  Површински третман слика или во согласност со барањата на клиентите
  должина 5,8-12М
  техника Топловалани
  крај заштита Обичен или закосени со пластични капачиња на двата краја
  апликација Нафта и гас цевка, течност цевки, структурните цевки
  Сертификат API 5L
  предност Ниска цена со квалификувано стандард, може да бидат произведени од страна на барање на купувачот
  толеранција Надворешниот дијаметар: +/- 10%, дебелина: +/- 10%, должина: +/- 10%
  крајот завршница 1) Обична
  2) beveled завршува или навој со приклучоци
  3) спојување и со пластични капачиња
  Име на производ
  3PE DIN 30.670 API 5L Gr.B PSL1 топло валани јаглероден челик лесна цевка
  МАТЕРИЈАЛ
  јаглероден челик
  боја
  Голи цевки, црна / црвена / лак цевки или топла натопи Galvanzied цевки, 3LPE со DIN30670
  СТАНДАРД
  ASTM A106 Gr.B; ASTM A53 Gr.A и Gr.B; API 5L Gr.A и Gr.B; A179 и A192
  GB8163. GB8162, GB3087, ИАНМСП B36.10M
  GRADE
  # 20, # 10, # 45, 16Mn, GR.B, X42, X52
  ГОЛЕМИНА
  OD: 1/4 inch —32 inch
  WT: SCT20, СПБ, SCH40, SCH80, SCH120, SCH160
  Должина: 5.8m; 6M; 11.8M, 12M или како на барање на купувачот
  ПРИМЕНА
  низок и среден притисок котел, висок притисок котел, брод за градење, течни survice, нафта пукнатини, хемиски ѓубрива опрема, цртање-нафта опрема и цели структура.
  СЕРТИФИКАТ
  API 5L-0655; ISO9001
  ПЕ цевки

  Процес Дијаграм на три-слој ЈП / ПП слој

  ЦУРМ-up Шпорет и минирање

  FBE + Лепливи + ЈП

   

   вода за ладење

    Испитување изглед

     Ознака на цевката


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!