Кориснички производи, како на ЦРТАЊЕ испорачува - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

Кориснички производи, како на ЦРТАЊЕ Опрема што се испорачува

Краток опис:

Quick Details CNC Machining or Not: CNC Machining Type: Broaching, Drilling, Etching / Chemical Machining, Laser Machining, Milling, Other Machining Services, Rapid Prototyping, Turning, Wire EDM Material Capabilities: Aluminum, Brass, Bronze, Copper, Hardened Metals, Stainless Steel, Steel Alloys, ABS/ POM/ PTFE/ PMMA Micro Machining or Not: Micro Machining Place of Origin: Hebei , China (Mainland) Model Number: JD-S305 Brand Name: Custom Product name: CNC Mach...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  ЦПУ обработка или не:
  ЦПУ обработка
  Тип:
  Broaching, дупчење, Гравирање / Хемиски Обработувам, Ласерски Обработувам, Фрези, други машинска услуги, брзо Текара, вртење, Жица EDM
  Материјални можности:
  Алуминиум, месинг, бронза, бакар, појачан метали, од не'рѓосувачки челик, челик легури, ABS / ПОМ / тефлонски / ПММА
  Микро обработка или не:
  микро Обработувам
  Земја на потекло:
  Хебеј, Кина (континентална)
  Број на моделот:
  JD-S305
  Името на брендот:
  Прилагодено
  Име на производот:
  ЦПУ машински Резервни Дел и Авто ЦПУ челик делови
  Процес:
  Електрични свеќи, ЦПУ вртење / машинска обработка, дупчење, мелење, брусење
  Површинска обработка:
  Пасивација / anodize / офорт / ласерско гравирање
  примена:
  Индустриска опрема / машини / Авто делови / медицински уред
  Материјал:
  Нерѓосувачки челик / алуминиум / челик легура / месинг /
  Сервис:
  Машини за преработка за нерѓосувачки челик

  Нашите предности:

  1. Сериозен на напредни производство и тестирање на опрема.

  2. Искусен тим инженер и стручни штабови за делови од нерѓосувачки челик и прецизност машински дел, механички машинска дел обработка.

  3. 100% тест пред пратката.

  4. Сертификат: ISO9001: 2015

  материјал
  Од нерѓосувачки челик, од легиран челик, алуминиум, месинг, Безоловна бакар, титаниум, ABS, ПОМ, ПММА, итн
  Површински третман
  Галванизација, anodize, Пасивација, термичка обработка, nitriding, огледало полирање, текстура, ласерско гравирање, сликарството, итн
  мувла Стандард
  DME / HASCO
  мувла база
  ЛКМ, DME, HASCO, Futaba
  Carvity / Core челик
  H13, S-7, S136, SS420, NAK80, P20
  обработка на
  Виткање / печат, мелење, жица за сечење, дупчење, ЦПУ вртење / машинска обработка, електрична искра, брусење, заварување, полирање, итн
  софтвер
  UG, ProE, AutoCAD (DXF, DWG), SolidWorks
  Цртеж формат
  IGS / STP / чекор, DWG / DXF, PDF, итн
  Прилагодено обработка на услугата
  Прилагодено прецизност обработка на услуги за сите видови на мувла делови (јадро, carvity, база, исфрлувачот иглички, ракавите, buttondies и други компоненти мувла), од нерѓосувачки челик делови, метал mechanucal дел, прецизноста инженеринг компонента, индустриска опрема accessaries, ЦПУ вртење мелење делови и други хардвер резервни делови.
  На додадена вредност услуги
  Рапид Текара, монтажа мувла / производ.
  Сертификат
  ISO9001: 2015, ROHS, CE, UL
  КК систем
  100% проверка пред пратката.
  плаќање
  T / T 50% депозит во однапред, и 50% биланс на платени пред пратката.
  апликација
  Индустриска опрема, медицински уред, авто делови, Smart хардверски уред, Интелигентна домување систем, дигитална електроника, пластични калапи вбризгување, од легура на калапи, итн
 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!