FRP серија производи - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

FRP серија производи

Краток опис:

Corrosion resistance : Life span of the FRP/GRP pipes is good as there is no internal nor external corrosion, once appropriate resin is selected for particular operating condition& is appropriately supported externally you can easily expect a life span of 15-20 years. It is suitable for weak to strong acids from alkaline chemicals to saline water & solvents. No requirement of external epoxy coating. Weight : The weight of the FRP pipes is much lesser than the corresponding...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Отпорност на корозија:
  • Животниот век на FRP / GRP цевки е добро како што не постои ниту внатрешната надворешните корозија, откако соодветни смола е избран за одредени работни услови и е соодветно поддржана однадвор лесно можете да очекувате животен век од 15-20 години.
  • Таа е погодна за слаб до силен киселини од алкална хемикалии во солена вода и растворувачи.
  • Нема барање на надворешните епоксиден премаз.
  Тежина :
  • Тежината на цевки FRP е многу помал од соодветните MS или бетонски цевки на тој начин лесно пренослива и подигната што резултира во намалување на трошоците ерекција.
  • Овој систем има одлична цврстина на тежината својства. Кога ќе се смета за односот на сила по единица тежина, GRP / FRP композити надмине железо, јаглерод и нерѓосувачки челик, како што е прикажано во табелата подолу.
  материјал Густина (g / cm³) Издржливост на истегнување (МПА)
  GRP / FRP 1.8 1400
  нодуларен лив 7.6 420
  челик 7.83 1034
  Оган retardant својства:
  • Цевки можат да бидат специјално произведени со оган retardant својства за гаснење на пожар апликација.
  • Индустрии може да се користи FRP / GRP цевки направени од оган retardant смола inorder да се намали можноста од цевките се запали во исто време добивање на посакуваниот притисок во системот, без страв од lekage поради корозија која е најчеста појава во лесна челик цевки .

  Методи на производство
  1.Handlay до

  • Дава богата смола површина на тој начин подобро во отпорност на корозија
  •  Најпосакувана за пониски PN рејтингот и долниот големини
  • Може да се направи полесно за мали количини

  2.Filament Ликвидација

  • Добро за голем дијаметар и висок рејтинг PN
  • Ефективни, како во однос на рака лежеше-up

  Методи на Состави
  1.За заврши FRP / GRP цевки

  • Челно & рака метод
  • Фиксна прирабница аранжман заклучување
  • Stubend со лабава прирабница аранжман заклучување

  2.За заврши термопластични цевки

  • Задник заварување машина со користење на огледалото
  • растворувач хемикалии
  • рачно заварување

  3.Thermoplastic + FRP / GRP цевки

  • Задник заварување користење на машина / Прирачник + задник & лента за FRP / GRP
  • Растворувач хемикалии + FRP / GRP

  Дизајн кодови се користи за цевки:

  • Термопластични цевки:
  • FRP цевки
  • DIN
  • ИАНМСП
  • PS15-69

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!