ГИ ПНП цевководни фитинзи приклучок конец - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

ГИ цевководни фитинзи NPT штекер навој

Краток опис:

Quick Details Material: Carbon steel and stainless steel Technics: steel pipe threaded Type: Coupling Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Model Number: 1/8"-6&...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

 • Материјал: јаглероден челик и нерѓосувачки челик
 • Технологија: челични цевки со навој
 • Тип: Спојка
 • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
 • Број на моделот: 1/8 "-6"
 • Името на брендот: ТМ
 • Врска: Машко
 • Облик: Еднакви
 • Раководител код: Тркалезна
 • точка: ГИ цевководни фитинзи NPT приклучок тема
 • Површинска обработка: natual црна, ладна поцинковани, топло поцинкувани
 • Тип на навој: NPT БСП BSPT

Пакување и испорака

пакување Детали ГИ ПНП цевководни фитинзи приклучок Тема:
Во кутии тогаш paked во ката дрвени случај или палети.
Време на испорака Испраќаат во рок од 30 дена по исплата

ГИ цевководни фитинзи NPT штекер навој

стандард

ASTM A733, БС EN10241, ASTM A 865, DIN 2986

големина

1/8 "до 6"

Должина и дебелина

Стандард или како барање

материјал

Јаглероден челик 20 # 45 #, Q235, ST 37,2, ST52

Од нерѓосувачки челик: SS304 / 304L / 316 / 316L / 321

Тема

ПНП, БСП, EN ISO 228-1, ISO7 / 1, DIN2999 како барање.

Еднострани тема, двојно крајот конец може да биде како што е барање.

Тип на цевката

лесна цевка

површина

Црното, топло поцинкуван, Електро галванизиран

пакување

Картони со палета

 

 

  • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!