HDPE серија производи - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

HDPE серија производи

Краток опис:

Краток вовед на HDPE цевки полиетилен со висока густина цевка (HDPE цевки) е направен од полиетилен со висока густина, како главна суровина, додавање на мала количина на антиоксиданси, анти-УВ абсорбери и пигменти. 15 години на OEM искуство, со CE, ISO9001, ISO14001 сертификати, со висок квалитет и конкурентна цена. квалитетот на производот се однесува на ISO4427, DIN 8074, ASTM D3035, БС-6437, GB / T13663-2000 Детален Опис на производот 1) PN0.6 SDR26 2) OD: 110mm ~ 630mm HDPE цевки за вода 3) да обезбеди OEM 4) ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Краток вовед на HDPE цевки

  Полиетилен со висока густина цевка (HDPE цевки) е направен од полиетилен со висока густина како главна суровина, додавање на мала количина на антиоксиданси, анти-УВ амортизери и пигменти.
  15 години на OEM искуство, со CE, ISO9001, ISO14001 сертификати, со висок квалитет и конкурентна цена.
  квалитетот на производот се однесува на ISO4427, DIN 8074, ASTM D3035, БС-6437, GB / T13663-2000
  Детален Опис на производот

  1) PN0.6 SDR26
  2) OD: 110mm ~ 630mm HDPE цевки за вода
  3) Обезбедување OEM
  4) DIN8077, DIN8078, МК ISO15874
  5) ISO9001: 2000
  описот на производот:

  1). PN0.6 SDR26
  2). OD: 110mm ~ 630mm HDPE цевки за вода
  3). Обезбеди OEM
  4). Практично installatiion, лесен за заварување; Здрава
  5). Германскиот стандард DIN8077, DIN8078, GB ISO15874
  6) Има во залиха; Годишниот капацитет на производство: 60,000,000MT

  Карактеристики на HDPE цевки: 
  1.Long животен век
  може да се користи за повеќе од 50 години, под нормални услови на
  2. Добар санитарни перформанси
  не се додава сол стабилизатор на тешки метали, и својот материјал е не-токсични, не скала. дека не е лесно да се формира нечистотија, и избегнува средно загадување на водата за пиење
  3.Excellent отпорност на абење
  на отпорност на абење е 4 пати поголема од челични цевки под нормални услови
  отпорност на корозија 4.Good
  тоа може да се спротивстави на различни хемиски медијаторот освен неколку оксиданти
  5. малку коефициент на триење и отпорност низок проток
  6.Fine флексибилност и анти-нула способност
  7.Good скршат отпорот раст
  8.Good лемење способност
  својот интерфејс сила е поголема од телото на цевката
  9.Low чини
  тоа може значително намалување на цената на проектот

  Апликации од HDPE цевки:
  1.City и снабдување градот вода систем или проект
  2.To транспорт на природен гас и јаглен гас во секојдневниот живот
  3.Transport песок, кал, со кашеста маса за багер во корито проекти или песок вшмукување проекти
  4.Food и хемиската индустрија
  5.To транспорт на руда и кашеста маса
  6.To замени цементни цевки, леано железо цевки и челични цевки
  7.Landscaping гасоводот


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!