Тефлонски цевка лагер серија производи - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

Тефлонски цевка лагер серија производи

Краток опис:

NOMINAL BORE NB INTERNAL DIA (D) PTFE LINER THICKNESS (T) FLANGE PCD FLANGEHOLE DIA RAISED FACE DIA(R/F) MAXI. LENGTH PIPE SCHEDULE (MM) (INCHES) (+1 MM) (MM) (MM) (MM) (MM) (MM) 25 1 19.5 3.3 79.4 15.9 51 3000 40 40 1.5 33.8 3.3 98.4 15.9 73 3000 40 50 2 45.4 3.3 120.6 19.0 92 3000 40 80 3 70.8 3.3 152.4 19.0 127 3000 40 100 4 95.2 3.8 190.5 19.0 157 3000 40 150 6 145.1 4.5 241.3 22.2 216 3000 40 200 8 197.4 5.0 298.4 22.2 270 3000 30 250 10 249.3 6.0 362.0 25.4 324 300...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  НОМИНАЛНА создаден NB ВНАТРЕШНА ДИА (D) Тефлонски крстосување дебелина (T) прирабница ЗРЗ FLANGEHOLE ДИА Крена лицето ДИА (R / F) MAXI. ДОЛЖИНА РАСПОРЕД НА ЦЕВКИ
  (ММ) (Инчи) (+1 ММ) (ММ) (ММ) (ММ) (ММ) (ММ)
  25 1 19,5 3.3 79,4 15,9 51 3000 40
  40 1.5 33,8 3.3 98,4 15,9 73 3000 40
  50 2 45,4 3.3 120.6 19,0 92 3000 40
  80 3 70,8 3.3 152,4 19,0 127 3000 40
  100 4 95,2 3.8 190,5 19,0 157 3000 40
  150 6 145,1 4.5 241,3 22,2 216 3000 40
  200 8 197,4 5.0 298,4 22,2 270 3000 30
  250 10 249,3 6.0 362,0 25,4 324 3000 30
  300 12 300.1 6.0 431,8 25,4 381 3000 30

  Домување материјал

  • Цевки: 1. Бесшевни јаглероден челик ASTM A 106 Gr.B.Sch-40
   2. ASTM A 312 TP 304, SCH-40
  • Прирабници: 1. Изработени од Е 2062 Плочи / ASTM A 105
   2. ASTM A 351 Gr.CF 8
  • Лагер: Тефлонски во согласност со ASTM D 1457

  ОПЦИИ

  • Цевки: обвивка Spool цевка може да бидат доставени на барање
  • Прирабници: DIN PN 10/16, БС 10, ИАНМСП 300, лед
  • Бенефиции: Заземјување столпчиња / ГКЛ, Пропустливи Екстензии
  • Материјал: нерѓосувачки челик
  • Лагер: HDPE / ПП

  ЗАБЕЛЕШКА

  достапни за целосна вакуум Специјални одводи на чад тешки тефлонски. Детали може да се обезбеди на барање. Други прирабница за дупчење како DIN 2632/2633, БС 10 Табела Д, Е и F се исто така достапни на барање. Толеранција: ± 3,5 mm (0 до 1mtr.) И ± 5.0mm (1 до 3 MTR.) Отстрани проект за HDPE / ПП наредени цевки (DN / ID): 25/18, 40/32, 50 / 42,65 / 57, 80/67.

  Тест & ИНСПЕКЦИЈА НА ПОДАТОЦИ

  Смоли се во согласност со барањата на ASTM F 1545-1597 (2003)

  • Хидраулични Тест: 20 кг / м 2 По облошките
  • Искра Тест: 15 kV DC По облошките

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!