FRP seri e produkteve - Kinë Hebei TOP-METAL I / E
 • HEBEI TOP-METAL I / E CO., LTD
  Juaj Partner Përgjegjës Furnizuesi

Produkte

FRP produkteve seri

Përshkrim i shkurtër:

Corrosion resistance : Life span of the FRP/GRP pipes is good as there is no internal nor external corrosion, once appropriate resin is selected for particular operating condition& is appropriately supported externally you can easily expect a life span of 15-20 years. It is suitable for weak to strong acids from alkaline chemicals to saline water & solvents. No requirement of external epoxy coating. Weight : The weight of the FRP pipes is much lesser than the corresponding...


 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  rezistenca korrozioni:
  • jetëgjatësia e tubave FRP / GRP është e mirë sa nuk ka korrozioni i brendshëm as të jashtëm, pasi rrëshirë përshtatshëm është zgjedhur për gjendjen e veçantë operativ dhe është mbështetur në mënyrë të përshtatshme nga jashtë ju lehtë mund të presin një jetëgjatësi prej 15-20 vjet.
  • Ai është i përshtatshëm për të dobët të acideve të forta nga kimikatet alkaline në ujë të kripur dhe tretës.
  • Asnjë kërkesë e shtresë epoxy jashtëm.
  Pesha:
  • Pesha e tubave FRP është shumë më e vogël se MS ose konkrete tuba përkatëse kështu lehtësisht të transportueshëm & ngritura rezultojnë në kosto të reduktuar ereksionit.
  • Ky sistem ka forcë të shkëlqyer për të Pesha pronat. Kur raporti i forcës për njësi të peshës konsiderohet, composites GRP / FRP mposhtin hekuri, karbonit dhe çelik inox siç tregohet në tabelën më poshtë.
  material Densitet (g / cm) forca elastik (Mpa)
  GRP / FRP 1.8 1400
  hekuri i urtë 7.6 420
  çelik 7.83 1034
  Zjarrit pronat retardant:
  • Tuba mund të jetë prodhuar posaçërisht me pronat rezistent ndaj zjarrit për aplikim zjarrfikësve.
  • Industries mund të përdorni FRP / tuba GRP bërë nga rrëshirë retardant zjarr inorder për të reduktuar mundësinë e gypave vetë infektues zjarri në të njëjtën kohë duke marrë presionin e dëshiruar në sistemin pa frikë e lekage për shkak të korrozionit cila është fenomeni më i zakonshëm në tubacione çeliku të butë .

  Metodat e prodhimit
  1.Handlay up

  • Jep rrëshirë sipërfaqe të pasur në këtë mënyrë më mirë në rezistenca korrozioni
  •  Preferuar për ratings ulëta PN & madhësive të ulëta
  • Mund të bëhen lehtë për sasi të vogla

  2.Filament Winding

  • Mirë për diametër të madh dhe vlerësime të larta PN
  • Kosto efektive në krahasim me dorë vë-up

  Metodat e Bashkimi
  1.Për FRP plotë / tuba GRP

  • Bishti & rrip metodë
  • Fiks fllanxhë rregullim bolting
  • Stubend me lirë fllanxhë rregullimin bolting

  2.Për të përfunduar tuba termoplastik

  • saldim prapanicë përdorur makinë pasqyrë
  • kimikatet tretës
  • saldim manual

  3.Thermoplastic + FRP / tuba GRP

  • Prapanicë saldim përdorur Machine / Manual + Butt & rrip për FRP / GRP
  • kimikatet tretës + FRP / GRP

  Kodet Dizajn përdoren për tubacione:

  • tuba termoplastik:
  • FRP tuba
  • DIN
  • SI MUA
  • PS15-69

 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!