• HEBEI TOP-METAL I / E CO., LTD
    Juaj Partner Përgjegjës Furnizuesi

Produkte

FAQs

API 5L PSL1 dhe PSL2 Dallimet për Line tub çeliku

PSL1-Vs-PSL2

API 5L linjë tub (tub Seamless dhe ngjitur) të gjitha klasat kanë PSL1 dhe PSL2 dy specifikimet e produktit, ato janë të ndryshme në përbërjen kimike, proceset e prodhimit, forca mekanike, trajtimit të ngrohjes, të dhënat e testit, gjurmueshmërisë etj

tuba Line në API 5L PSL2 është më e lartë se PSL1

PSL është emri i shkurtër i nivelit të standardit të produktit. Niveli Produkti standarde të tub linjë kanë PSL1 dhe PSL2, edhe ne mund të thonë se standardi cilësia e ndarë në PSL1 dhe PSL2. PSL2 është më e lartë se PSL1, jo vetëm standarde inspektimit është i ndryshëm, gjithashtu pronë kimike, standardet mekanike forca janë të ndryshme. Pra, kur vendi urdhri për tub API 5L linjë, nuk duhet të shprehet qartë për madhësinë, notat e këtyre specifikimeve të përgjithshme, gjithashtu kanë për të sqaruar Leve prodhimit standarde, PSL1 ose PSL2.

PSL2 është më rreptësisht se PSL1 mbi vetitë kimike, rezistencës në tërheqje, provë jo-destruktiv, dhe provë ndikim.

metoda të ndryshme testit ndikimi për PSL1 dhe PSL2

API 5L PSL1 linjë Steel Pipe nuk kërkohet për të bërë testin e ndikimit.

Për API 5L PSL2 tub linjë çeliku, me përjashtim të klasës X80, të gjitha klasat e tjera të API tub linjës 5L kërkohet testin e ndikimit në temperaturë prej 0 ° C . Vlera mesatare e AKV: gjatësore drejtim 41J, drejtimi tranverse 27J.

Për API tub linjë 5L X80 Grade PSL2, në 0 për të gjitha përmasat e, ndikimi testuar vlerën AKV mesatare: gjatësore drejtim 101J, tranverse drejtimin 68J.

Testi ndryshme hidraulike për API tub linjë 5L në PSL1 dhe PSL2

Për API tub linjë 5L PSL2 kryen testin hidraulike për çdo tub të vetme, dhe në specifikimet standarde API të mos lejojë që të ketë testi pa shkatërrim të zëvendësojë testin hidraulike, edhe kjo është një dallim i madh në mes standarde kineze dhe standarde API 5L. Për PSL1 nuk kërkohet testin jo-destruktiv, për PSL2 do ta bëjë testin jo-destruktiv për secilin tub të vetme.

përbërje të ndryshme kimike për tub linjë API 5L në PSL1 dhe PSL2

Përbërja kimike dhe forca mekanike është gjithashtu e ndryshme në mes të tub linjë API 5L PSL1 dhe API 5L PSL2 linjë tub. Për specifikim të detajuar si më poshtë. API 5L PSL2 kanë kufizime me përmbajtjen ekuivalente karbonit, ku për masë të karbonit pjesë më të madhe se 0.12%, dhe të barabartë ose më pak se 0.12%. CEQ ndryshe do të zbatohen. Për tub linjë në forcën elastik PSL2 kanë kufij maksimale. Më shumë informacion ju lutemi të shqyrtojë API 5L Specifikimi pjesa 9.2 dhe 9.3.

A keni një sasi minimale të rendit?

Po, ne kërkojmë të gjitha urdhërat ndërkombëtare që të ketë një sasi minimale të vazhdueshme të rendit. Nëse jeni duke kërkuar për të rishes, por në sasi shumë më të vogla, ne ju rekomandojmë që të shikoni faqen tonë të internetit

A mund të OEM ose ODM?

Po, ne kemi ekip të fortë në zhvillim. Produktet mund të bëhen sipas kërkesës tuaj.

Mund të furnizimit dokumentacionin përkatës?

Po, ne mund të sigurojë dokumentacionin më të përfshirë certifikatat e Analiza / e konformitetit; sigurimit; Origjina, dhe dokumentet e tjera të eksportit, ku kërkohet.

Çfarë është koha mesatare çojë?

Për mostrat, koha çojë është rreth 7 ditë. Për prodhimin në masë, koha çojë është 20-30 ditë pas marrjes së pagesës depozitave. Herë të çojë hyjnë në fuqi kur (1) kemi marrë depozitën tuaj, dhe (2) kemi miratimin përfundimtar për produktet tuaj. Nëse kohët tona të çojë nuk punojnë me afat tuaj, ju lutem shkoni në kërkesat tuaja me shitje tuaj. Në të gjitha rastet ne do të përpiqemi për të akomoduar nevojat tuaja. Në shumicën e rasteve ne jemi në gjendje për ta bërë këtë.

Çfarë lloje të metodave të pagesës ju pranoni?

Ju mund të bëni pagesën në llogarinë tonë bankare, Western Union ose PayPal:
depozitë 30% paraprakisht, bilanci 70% kundër kopjes së B / L.

Çfarë është garanci produkti?

Ne garanci materialet tona dhe mjeshtëri. Angazhimi ynë është për kënaqësinë tuaj me produktet tona. Në garanci ose jo, kjo është kultura e kompanisë sonë për të adresuar dhe zgjidhur të gjitha çështjet e konsumatorëve për kënaqësinë e të gjithëve

A të garantojë ofrimin e sigurt dhe të sigurt të produkteve?

Po, ne gjithmonë përdorim paketim me cilësi të lartë të eksportit. Ne gjithashtu përdorim paketim specializuar rrezik për mallrat e rrezikshme dhe të vlefshme, transportuesit ftohtë magazinimit për temperaturë artikujve të ndjeshme. paketimin Specialist dhe kërkesat jo-standarde paketim mund të pësojë një pagesë shtesë.

Si për taksat e anijeve?

Kostoja e anijeve varet nga mënyra që ju zgjidhni për të marrë mallrat. Express është zakonisht më e shpejtë, por edhe rruga më e shtrenjtë. Nga seafreight është zgjidhja më e mirë për shuma të mëdha. Pikërisht normat e mallrave ne vetëm mund të ju jap në qoftë se ne e dimë detajet e shumës, pesha dhe mënyrën. Ju lutemi të na kontaktoni për informacione të mëtejshme.

Duan të punojnë me ne?WhatsApp Online Chat!