• Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
    Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

Најчесто поставувани прашања

API 5L PSL1 и PSL2 разликите за челик линија цевка

PSL1-vs-PSL2

API 5L линија цевка (безшевни и заварени цевки) на сите нивоа имаат PSL1 и PSL2 две спецификации на производи, тие се различни на хемискиот состав, производствени процеси, механичка сила, термичка обработка, тест евиденција, следење и др

Линија цевки во API 5L PSL2 е повисока од PSL1

PSL е кратко име на производ стандард ниво. Производот стандардно ниво на линија цевка има PSL1 и PSL2, исто така, може да се каже стандард за квалитет поделени во PSL1 и PSL2. PSL2 е повисока од PSL1, не само на инспекција стандард е различен, исто така, хемиски сопственост, стандарди механичка сила се различни. Значи, кога се одржи редот за цевка API 5L линија, треба да бидат јасно наведени за големината, оценки овие општи спецификации, исто така, треба да се појасни стандард leve производство, PSL1 или PSL2.

PSL2 е построго од PSL1 на хемиски својства, цврстина на истегнување, не-деструктивни тестирање и тест на удар.

Различни методи за тестирање на влијанието за PSL1 и PSL2

API 5L PSL1 челик линија цевка не е потребно да се направи тест на удар.

На API 5L PSL2 челик линија цевка, освен одделение X80, сите други оценки на API 5L линија цевка бара тест на влијанието на температура од 0 . Просечната вредност на Akv: надолжен правец 41J, tranverse насока 27J.

На API 5L одделение X80 PSL2 линија цевка, на 0 за сите димензии, влијание тестира Akv просечната вредност: надолжен правец 101J, tranverse насока 68J.

Различни хидраулични тест за API 5L линија цевка во PSL1 и PSL2

На API 5L PSL2 линија цевка ги врши хидраулични тест за секоја една цевка, а во стандардна спецификација API не се дозволи да имаат не-деструктивни тестирање замени хидраулични тест, ова е, исто така, има голема разлика меѓу кинеските стандард и API 5L стандард. За PSL1 не се бара не-деструктивни тестирање, за PSL2 ќе го стори не-деструктивни тестирање за секоја поединечна цевка.

Различни хемиски состав за API 5L линија цевка во PSL1 и PSL2

Хемиски состав и механички сила е исто така различни помеѓу API 5L PSL1 линија цевка и API 5L PSL2 линија цевка. За детална спецификација подолу. API 5L PSL2 имаат ограничувања со еквивалентни содржина на јаглерод, каде што за јаглерод масена фракција поголем од 0,12%, и еднаква или помала од 0,12%. Различни CEQ ќе се применуваат. За линија цевка во сила на истегнување PSL2 имаат максимална граници. Повеќе информации молам погледни API 5L Спецификација дел 9.2 и 9.3.

Дали имате минимум цел количество?

Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен минимум цел количество. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да проверете го нашиот веб-сајт

Може да ви ОЕМ или ODM?

Да, имаме силен развој тим. Производите може да се направи во согласност со вашето барање.

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 7 дена. За масовно производство, олово време е 20-30 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Може да се направи на плаќање на банкарска сметка, Western Union или PayPal:
30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L.

Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија да се обрати и да ги реши сите прашања на клиентите на задоволството на секого

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извоз пакување. Ние, исто така, се користат специјализирани пакување опасност за опасни материи и потврдени ладна шпедитерите за температурно осетливи предмети за складирање. Специјалист за пакување и не-стандардни барања за пакување можат да го направат дополнителни трошоци.

Како за такси превозот?

Превозот цена зависи од начинот на кој ќе изберат да добие стока. Express е нормално најмногу најбрзиот, но, исто така, најскапиот начин. Од страна на бродскиот транспорт е најдобро решение за големи количини. Токму товарни стапки ние само може да ви даде, ако ние ги знаат сите детали на количина, тежина и начин. Ве молиме контактирајте не за повеќе информации.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Онлајн Chat!