ANSI челно заварување CS концентрични цевка редуктор - CHINA Хебеј TOP-метал I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

ANSI челно заварување CS концентрични цевка редуктор

Краток опис:

Quick Details Material: Carbon Steel Technics: hot pushing Type: Reducer Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Model Number: Eccentric reducer ...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

 • Материјал: јаглероден челик
 • Технологија: топла притискање
 • Тип: редуктор
 • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
 • Број на моделот: Ексцентричен редуцир
 • Името на брендот: ТМ
 • Врска: заварување
 • Облик: Намалување
 • Раководител код: Тркалезна
 • точка: ANSI челно заварување CS концентрични цевка редуктор
 • Стандард: ANSI
 • Тип на материјал: Бесшевни, заварени може да биде како барање.
 • Големина: 1/2 "-48"
 • Површина: Сликарство, 'рѓа се спречи нафта, поцинковани

Пакување и испорака

пакување Детали ANSI челно заварување CS концентрични цевка редуктор:
Во дрвени случај или палети.
Време на испорака Испраќаат во 0 дена по плаќањето

ANSI челно заварување CS концентрични цевка редуктор

стандард

ANSI B16.9 / B16.28

GOST 17378-2001

DIN 2616

име

Концентрични / Ексцентричен редуктор

типот на материјал

Бесшевни, заварени може да биде како барање.

материјал

Јаглероден челик: CT20,16Mn (09G2S), 16MnR 20 # WPB ASTM A234, A403,

Од нерѓосувачки челик: SS304 / 304L / 316 / 316L / 321 (12X18H10T)

Дебелина на ѕид

SCH5S, SCH10S, SCH10, SCH20, SCH30, SCH40, СПБ, XS, SCH60, SCH80, SCH100, SCH120, SCH140,

SCH160, XXS.

големина

1/2 "-48" (21.3mm-1060mm)

површина

Сликарство, 'рѓа се спречи нафта, поцинковани

пакување

Ply- дрвени случај или палети

 

 

 

 


Кликни тука за да почетната страница ~~~

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!