ИАНМСП b16.9 8 инчен јаглерод челични цевки лактот - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

ИАНМСП b16.9 8 инчи јаглерод челични цевки лактот

Краток опис:

Quick Details Material: Carbon Steel Technics: hot pushing Type: Elbow Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Model Number: 90 degree elbow ...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

 • Материјал: јаглероден челик
 • Технологија: топла притискање
 • Тип: Лактот
 • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
 • Број на моделот: 90 степен лактот
 • Името на брендот: ТМ
 • Врска: заварување
 • Облик: Еднакви
 • Раководител код: Тркалезна
 • точка: ИАНМСП b16.9 8 инчи јаглерод челични цевки лактот
 • Стандард: ANSI B16.9 / B16.28 A234 WPB
 • површина: црна боја

Пакување и испорака

пакување Детали ИАНМСП b16.9 8 инчен јаглерод челични цевки лактот:
Во дрвени случај или палети.
Време на испорака во согласност со реалните цел

 

стандард

ANSI B16.9 / B16.28

GOST 17375-2001 (1.5D) GOST30753-01 (1D)

DIN 2605

име

180 ° 90 ° 45 ° лактот (Долгорочна радиус, краток радиус, 3D, 5D, 8D)

типот на материјал

Бесшевни, заварени може да биде како барање.

материјал

Јаглероден челик: CT20,16Mn (09G2S), 16MnR 20 # WPB ASTM A234, A403,

Од нерѓосувачки челик: SS304 / 304L / 316 / 316L / 321 (12X18H10T)

Дебелина на ѕид

SCH5S, SCH10S, SCH10, SCH20, SCH30, SCH40, СПБ, XS, SCH60, SCH80, SCH100, SCH120, SCH140,

SCH160, XXS.

големина

1/2 "-48"

површина

Сликарство Црното, 'рѓа се спречи нафта, поцинковани

пакување

Ply- дрвени случај или палети

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!