долго користење живот голем дијаметар цевки HDPE багер - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

долго користење живот голем дијаметар цевки HDPE багер

Краток опис:

Quick Details Place of Origin: Hebei, China (Mainland) Brand Name: TOPMETAL Model Number: HDPE Pipe Material: PE80 PE100 PE4710 Specification: 20mm-1600mm ...


детали за производот

Тагови производ

Основни детали

 • Земја на потекло: Хебеј, Кина (континентална)
 • Името на брендот: TOPMETAL
 • Број на моделот: HDPE цевки
 • Материјал: РЕ80 PE100 PE4710
 • спецификација: 20mm-1600mm
 • Должина: 5.8m или 11.8m, 3-18m
 • дебелина: SDR11-SDR26, прилагодени дебелина е accpetable
 • Стандард: стандард
 • точка: долго користење живот голем дијаметар HDPE багер цевка
 • Крај: откос со пластична капа
 • сертификати: API5L ISO 9001: 2008 TUV SGS BV итн
 • надворешен дијаметар: 1/2 '' - 48 '' 20mm-1600mm

Пакување и испорака

пакување Детали Во пакет или во рефус.
Време на испорака 30 дена

долго користење живот голем дијаметар цевки HDPE багер

 

Материјал: РЕ80, PE100 PE4710
Должина: 5,8 m, 11.8m или на барање на купувачот

Димензии: 20мм до 1600 мм 
Оценка притисок: PN 0.6MPa, PN 0.8Mpa, PN 1.0Mpa, PN 1.25Mpa, PN1.6Mpa
бои: црна и други бои, на барање 
Врска: приклучок фузија заеднички, топлина фузија заеднички или транзиција заеднички 
Стандард: ISO 9001 : 2008 и ISO14001: 2004

Номинален дијаметар (mm)

SDR26

SDR21

SDR17

SDR13.6

SDR11

PN6

PN8

PN10

PN12.5

PN16

дебелина

дебелина

дебелина

дебелина

дебелина

20

2

2

2

2

2

25

2

2

2.3

2.3

2.3

32

2

2.3

2.3

2.3

3

40

2.3

2.3

2.5

3

3.7

50

2.3

2.5

3

3.7

4.6

63

2.9

3

3.7

4.7

5.8

75

3

3.7

4.5

5.6

6.8

90

3.7

4.3

5.4

6.7

8.2

110

4.2

5.3

6.6

8.1

10

125

4.8

6

7.4

9.2

11,4

140

5.4

6.7

8.3

10,3

12,7

160

6.2

7.7

9.5

11,8

14,6

180

6.9

8.6

10,7

13,3

16,4

200

7.7

9.6

11,9

14,7

18,2

225

8.6

10,8

13,4

16.6

20,5

250

9.6

11,9

14,8

18,4

22,7

280

10,7

13,4

16.6

20,6

25,4

315

12.1

15

18,7

23,2

28,6

355

13,6

16.9

21,1

26,1

32,2

400

15,3

19,1

23,7

29,4

36,3

450

17,2

21,5

26,7

33,1

40,9

500

19,1

23,9

29,7

36,8

45,4

560

21,4

26,7

33,2

41,2

50,8

630

24,1

30

37,4

46,3

57,2

710

27,2

33,9

42,1

52,2

64,5

800

30,6

38,1

47,4

58,8

72,6

900

34,4

42,9

53,3

66,2

81,7

1000

38,2

47,7

59,3

72,5

90,2

1200

45,9

57,2

67,9

88,2

-

1400

53,5

66,7

82,4

102.9

-

1600

61,2

76,2

94,1

117,6

-

 

Физички својства

својства

типична вредност

Специфична тежина, g / cm3 (20 ° C)

0,941 ~ 0,965

Надолжни враќање,% (110 ° C)

≤3

Оксидација Индукционото време, мин (200 ° C)

≥20

Продолжување стапка на пауза,%

≥350

Тест хидрауличен притисок (PE100) се квалификувани,

                                   20 ° C

80 ° C, 165h, Хоп Стресот е 5.5MPa

80 ° C, 1000h, Хоп Стресот е 5.0MPa

 

 

 

 

 


 


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!