Производител на 14 инчен EW API 5L Одделение X -42 3layer Pe обложен челик линија цевка - Кина Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E
 • Хебеј Топ-МЕТАЛ I / E CO., LTD
  Вашата одговорна Добавувачот партнер

производи

Производител на 14 инчен EW API 5L Одделение X -42 3layer Pe обложен челик линија цевка

Краток опис:

Quick Details Standard:API Standard2:API 5L Thickness:11.13 – 59.54 mm Section Shape:Round Outer Diameter(Round):355.6 – 1219 mm Place of Origin:China (Mainland) Secondary Or Not:Non-secondary Application:Fluid Pipe Technique:Hot Rolled Certification:API Surface Treatment:As per your requirements Special Pipe:API Pipe Alloy Or Not:Non-alloy Title:External 3PE(2PE,FBE) and internal epoxy coated pipes Protection:3PE Coating/Oiled/Varnished etc Or as per your requir...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  Стандард: API
  Standard2: API 5L
  Дебелина: 11.13 - 59,54 mm
  Дел Облик: Тркалезна
  Надворешен дијаметар (Круг): 355,6 - 1219 mm
  Место на потекло: Кина (континентална)
  Средно или не: Не-средно
  Примена: Течност цевки
  Техника: Топло валани
  Потврдување: API
  Површинска обработка: како на вашите барања
  Специјални цевки: API цевки
  Легура или не: нелегиран
  Наслов: Надворешни 3PE (2PE, FBE) и внатрешни епоксидни обложени цевки
  Заштита: 3PE обложување / Подмачкана / Алуминиум итн Или, како на вашите барања
  Употреба: Избави масло / гас / вода итн
  Psl: PSL.1 / PSL.2

  Производител на 14 инчен EW API 5L Одделение X -42 3layer Pe обложен челик линија цевка

  Бесшевни (SMLS) челични цевки е направен од цевка празно или цврсти ingot, а потоа преку топло валани или ладно валање / подготвени процесот да заврши финалето спецификација цевка, без заварување, со просечна дебелина на ѕид, кој може да го носат среден и висок притисок и, исто така, може да се користи во лоша состојба на животната средина.

  Бесшевни челични цевки главно се користи за садови под притисок и пренесување на течност, како што се транспорт на нафта, природен гас, јаглен, гас, пареа, вода, како и одредени цврст материјал, итн

  Бесшевни челични цевки
  стандард API 5L, ASTM A53 / A106, ASTM A192, ASTM A210, ASTM A335, ASTM A179, DIN 17175 ST35.8 / 37, DIN1629 ST52, итн
  челик одделение GR.B, 20 #, ~ X42 X56, S235JR, S355JR, S355JOH, Q195, SS400, SS490, итн
  Надворешен дијаметар 2 "-28" (60.3mm ~ 711mm)
  Дебелина на ѕид 4 ~ 65mm
  предности 1.Bear среден и висок притисок 2. Подобро отпорност на корозија 3. Averrage стрес 4. Погоден лоша средина
  Операција 截圖 20180822163733
  Операција 截圖 20180822163700

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!